23 apríla, 2024

Prístupnosť bez kompromisov. Magnetický prah

Dvere


Napriek snahe vyhovieť požiadavkám dneška, v spoločnosti Eko-Okna nezabúdame na tých, ktorí ťažšie držia krok s dynamikou moderného sveta. Pre starších ľudí, osoby so zdravotným postihnutím a rodičov malých detí bude náš bezbariérový prah darom z nebies.


Je to riešenie pre výklopné a výklopno-otočné dvere, ktoré sa dá namontovať prakticky na akýkoľvek typ vonkajších vchodových alebo balkónových dverí. Vhodné k produktom z PVC a hliníka. 


Mechanizmus odstraňovania bariér

Magnetický prah, nazývaný aj úplne bezbariérovým prahom, je skonštruovaný z magnetických tesnení namontovaných v malých kanálikoch. Tie spolupracujú s magnetickými pásmi namontovanými na spodnej strane dverí.

– Keď sa dvere zatvoria, pásy pritiahnu tesnenia a uzavrú medzeru medzi dverami a prahom. Pri otváraní zasa tesnenia zapadnú späť na svoje miesto – vysvetľuje Michal Obrusnik, manažér hliníkových produktov v spoločnosti Eko-Okna.

Toto riešenie funguje všade tam, kde potrebujeme mať bezbariérový prístup.


Každý priestor pre každého. Jednoducho

Chorí, ľudia po zraneniach, starší ľudia, ľudia s poruchami pohybu to sú len niektoré skupiny ľudí, ktorým nulový prah umožní vchádzať do priestoru bez dodatočného stresu alebo fyzickej námahy. Tento produkt odporúčame najmä pre nemocnice, ordinácie praktických lekárov a domovy dôchodcov. Po namontovaní magnetického prahu už nijaký invalidný vozík ani pojazdná posteľ nenarazí na prekážku počas cesty na vyšetrenie.

– Úplne bezbariérový prah je ideálny v terasových dverách, v hoteloch a reštauráciách. Používatelia invalidných vozíkov sa nebudú musieť vzdať obeda na čerstvom vzduchu a rodičia detí, ktoré radi skúmajú priestor, sa nebudú musieť obávať o bezpečnosť svojich ratolestí, keď pôjdu spolu do mesta – pochvaľuje si Przemyslaw Bieda, riaditeľ predaja spoločnosti Eko-Okna Poľsko.

Investori si čoraz častejšie vyberajú magnetické prahy do domov a bytov. Trochu pohodlia v živote sa zíde každému aj doma. Najmä ak majú členovia domácnosti problémy s chôdzou a neradi by zakopli.


Dlhodobá výkonnosť a teplo

Produkt je mimoriadne univerzálny a zabezpečuje ľuďom komfort na doposiaľ nevídanú úroveň, hoci to zďaleka nie sú všetky jeho výhody. Magnetický prah nebude mnoho rokov robiť investorom problémy s opravou alebo výmenou.

Výrobca deklaruje, že počas prevádzky nedochádza k opotrebovaniu prahu. O tepelné parametre sa postará dvojité tesnenie. 

Skvele si poradí s jednokrídlovými aj s dvojkrídlovými dverami, to bez ohľadu na to, či ide o nový projekt alebo o renováciu.

Podrobné informácie o produkte a jeho variantoch získate v oddelení predaja. Prosíme o kontakt so zástupcom, ak chcete poznať podrobnosti ponuky.

Zdieľať

Pozrite si tiež

Eko-Okna S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067

Naše webové sídlo používa internetové značky, ako sú napr. koláčiky (súbory cookies), na zbieranie a spracúvanie osobných údajov s cieľom personalizovať obsah a reklamy, a umožňujú analyzovať intenzitu a spôsob používania webových stránok a aplikácií. Koláčiky (súbory cookies) sú informačné údaje, ktoré sa zapisujú a ukladajú v súboroch na koncovom zariadení (tzn. počítači, tablete, smartfóne ap. ), a ktoré webový prehliadač posiela na server pri každej návšteve webovej stránky z daného zariadenia.
Informácie o spracovaní osobných údajov