26 júna, 2024

IntelliTAG™ air io: revolučný senzor odhaľujúci vlámania a informujúci o polohe okna

Okná


Ako prví na slovenskom trhu predstavujeme IntelliTAG™ air io senzor pre sklopno-otváravé a otváravé PVC okná s kovaním Roto, umiestnený tak, aby bol pre vlámača neviditeľný, na vnútornej strane rámu. Informuje o zmene polohy okna, ale aj o každom pokuse o jeho prekonanie.


V časoch, keď sa bezpečnosť domova stáva prioritou, by mal byť IntelliTAG™ air io od Somfy v každom okne v dome. Senzor, ktorého citlivosť si môžeme sami nastaviť v aplikácii TaHoma, zaznamenáva a informuje o každom otvorení, zatvorení, sklopení a vibrácii okna. Vibrácie znamenajú totiž, že niečo narazilo do okna a pravdepodobne ide o pokus o vlámanie.


Čierne scenáre

Hlavnou úlohou senzora, pripojeného k centrále TaHoma® switch a dedikovanej aplikácii TaHoma, je posielanie upozornení týkajúcich sa polohy okna počas našej neprítomnosti doma. Naprogramované pokročilé scenáre v aplikácii umožňujú reagovať na incident aj bez našej účasti, pretože s pomocou rôznych produktov, napríklad vonkajších roliet vybavených motorom alebo zvukového alarmu, senzor a aplikácia pomôžu odstrašiť vlámača.

– V skratke to vyzerá tak, že máme naplánovaný scenár pre prípad vibrácií okna. Aplikácia automaticky spustí rolety alebo zapne alarm. Všetko to zabezpečí, že aj keď budeme zaneprázdnení počas stretnutia v práci, aplikácia si sama poradí s nepozvanými hosťami. Zhrnutím riešení Smart Home sa postaráme o bezpečnosť nášho domu – hovorí Sebastian Langer, produktový manažér výroby roliet v Eko-Oknách.


Diskrétnosť a dostupnosť

Produkt má veľmi dôležitú vlastnosť: jednoduchosť. Viditeľné je to v jeho fungovaní, interpretácii výsledkov jeho práce, ale aj v jeho konštrukcii a napájaní.

Je bezdrôtový, mimoriadne malý, štíhly a zmestí sa do kovania, vďaka čomu je pri zatvorenom okne senzor úplne neviditeľný. To je obrovské plus pre používateľov, ktorí si už zvykli na nevzhľadné senzory starej generácie. Zvyšuje to aj bezpečnosť. Vlámač si neuvedomuje, že okno je zabezpečené a potenciálny pohyb rolety alebo zvuk alarmu ho účinne odstraší, a čo viac, bezdrôtovosť eliminuje riziko poškodenia alebo manipulácie zvonku.

Fungujúc bezdrôtovo v rámci systému io, je senzor IntelliTAG™ air io napájaný dvoma batériami AAAA.

– Ich nízka spotreba energie obvykle vystačí na približne dva roky bežného používania. Výmena batérií je jednoduchá a zabezpečuje nepretržitú ochranu vášho domu – vysvetľuje Sebastian Langer.


Energetická efektívnosť

Ochrana pred vlámaním je len jednou z výhod, ktoré ponúka IntelliTAG™ air io. Vďaka tomuto senzoru môžeme tiež zvýšiť energetickú efektívnosť nášho domu a znížiť účty za energiu.

Monitorovanie polohy okien v celom dome umožňuje rýchlo skontrolovať, či sme ich náhodou nenechali otvorené, keď odchádzame z miestnosti. Je to obzvlášť dôležité v zime, keďže to pomáha predísť zbytočným stratám tepla.

Pomocou centrálnej jednotky TaHoma® switch môžeme tiež optimalizovať nastavenie roliet. Analyzovaním, cez ktoré okná sa v lete dostáva najviac slnka, môžeme prispôsobiť harmonogram otvárania a zatvárania roliet, čím minimalizujeme spotrebu energie na chladenie miestností.

Vďaka pokročilým funkciám a plynulej integrácii s ekosystémom inteligentného domu predstavuje IntelliTAG™ air io budúcnosť v oblasti zabezpečenia okien a celého domu.


Zdieľať

Pozrite si tiež

Eko-Okna S.A.
Kornice, ul. Spacerowa 4
47-480 Pietrowice Wielkie
NIP: 6391813241, KRS: 0000586067